Ελάτε στο φως!

Απόφοιτοι των Θετικών Επιστημών, των Πολυτεχνικών Σχολών, καθώς και πτυχιούχοι ΤΕΙ συναφούς αντικειμένου, μπορούν να υποβάλλουν αιτήσεις για ένα σύγχρονο, πολύπλευρο πρόγραμμα μαθημάτων, χωρίς στεγανά ανάμεσα σε ειδικότητες.

Για πρώτη φορά στην Ελλάδα, το Πανεπιστήμιο Πατρών και το ΕΚΕΦΕ «Δημόκριτος» εγκαινιάζουν το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020 Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην «Εφαρμοσμένη Οπτοηλεκτρονική» -ένα γνωστικό πεδίο υψηλής επιστημονικής, οικονομικής και κοινωνικής σημασίας, του οποίου οι ανάγκες καλύπτονταν μέχρι σήμερα αποσπασματικά.

Με στόχο την παραγωγή καινοτομίας και τη συνέργεια με ελληνικές και ευρωπαϊκές εταιρείες, σε μια αγορά ύψους εκατοντάδων δισεκατομμυρίων ευρώ το χρόνο.

Περιηγηθείτε στις σελίδες του ιστοχώρου για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις τεχνολογίες του φωτός, αλλά και τις επαγγελματικές προοπτικές που ανοίγονται για χιλιάδες νέους Ευρωπαίους κάθε χρόνο.